Warto tu przyjechać!
Warto tu przyjechać!
Zadzwoń teraz!
Zadzwoń teraz!
Wypoczynek w Hotelu Flora***
Wypoczynek w Hotelu Flora***
Relaks w Hotelu Silver****
Relaks w Hotelu Silver****
Natalia Tomczyk
odpowie na Twoje pytania
tel. 12-384-86-10
kom. 784-463-075
Infolinia czynna w godzinach:
8:00 - 16:00

INFOLINIA W POLSCE: 12 384 86 09

Podaruj bliskim podróż marzeń!

Budapeszt

Budapeszt pozostaje jedną z najchętniej odwiedzanych przez Polaków stolic europejskich. Zapewne nie bez powodu, gdyż właśnie to miasto uważane jest za jedno najpiękniejszych na naszym kontynencie. Patrząc na "Budę" z brzegu Dunaju, przedstawia się on jako zbiorowisko wspaniałych budowli, archaicznych strzelistych dachów i ogromnych pomników stłoczonych na niedostępnych masywach górskich. To urokliwy krajobraz i miasto rzeczywiście spełnia swą obietnicę.

Zobacz zakwaterowanie w Budapeszcie!

Aby doświadczyć uroku Wzgórza Zamkowego, najlepiej przyjść wcześnie rano, zanim zbiegną się tutaj tłumy. Potem można pójść do muzeów, powędrować na obiad lub pomoczyć się w którejś z licznych łaźni tureckich i wrócić, by uchwycić uliczne życie po południu. Leżące nieco dalej Wzgórza Budańskie, gdzie jedzie się wyciągiem krzesełkowym lub ciuchcią, są oczywiście rzadziej odwiedzane w ciągu tygodnia. Wzgórze Gellérta, Rózsadomb i ruiny rzymskie można oglądać zawsze, gdy tylko dopisze pogoda.

Budapeszt, Węgry

Peszt jest bardziej ruchliwy, bardziej zatłoczony i weselszy niż Buda. Jest to miejsce, gdzie podejmuje się decyzje, działa, sprzedaje i kupuje. Podczas gdy Buda wyrastała wokół fortyfikacji i pałaców Wzgórza Zamkowego, wschodnie wybrzeże zasiedlali kupcy, rękodzielnicy, słowem - kwitł tu handel. Większość budowli i układ topograficzny, pochodzący z końca XIX w., nadaje Pesztowi jednolity wygląd, porównywalny do innych europejskich stolic. Bulwary, budynki użyteczności publicznej i domy mieszkalne zostały zbudowane na skalę odpowiadającą drugiemu miastu w imperium Habsburgów i stolicy narodu, który świętował swe tysiąclecie w 1896 r. Obecnie te wielkie budowle, poznaczone bliznami pocisków, w bólach odnowy tworzą dekorację dla życia w Belváros (śródmieście, starówka) w sąsiedztwie kawiarni, winiarni i placów, gdzie spotykają się mieszkańcy.

Dla idących od wybrzeża dwa półokrągłe bulwary są punktami orientacyjnymi. Centrum leży w obrębie Małych Bulwarów (Kiskörút) utworzonych przez József Attila utca, Károly körút, Múzeum körút i Vámház körüt. Trochę dalej znajdują się Wielkie Bulwary (Nagykörút), które ciągną się przez VI, VII, VIII i IX dzielnicę, gdzie noszą nazwy Szent István körút, Teréz körút, Erzsébet körút, József körút i Ferenc körút. Peszt bywa również opisywany według alei (út) rozchodzących się promieniście za Wielkie Bulwary. Są to przede wszystkim Bajcsy-Zsilinszky út (w kierunku dworca Nyugati), Andrássy út prowadząca do Városliget (Park Miejski), i Rakóczi út w kierunku dworca Keleti. Deák tér, miejsce spotkania trzech linii metra i kilku głównych alei, najlepiej posłuży jako punkt wypadowy.

Budapeszt, Węgry

Zakwaterowanie w Budapeszcie

  • Hotel Ramada Resort Budapeszt**** superior

Ramada ResortKompleks Ramada Resort oferuje usługi na wyjątkowo wysokim poziomie. Każdy niezależnie od wieku znajdzie tu coś dla siebie. To doskonałe miejsce zarówno na krótki wypoczynek, jak i relaksujący urlop z rodziną. Największą atrakcją hotelu jest Aquaworld czyli całoroczny park wodny z wodami termalnymi z atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Rezerwuj pobyt w Hotelu Ramada Resort Budapeszt**** superior!

Rezerwacja online

Sprawd inne miejsca na udany wypoczynek